רק עוד רגע

כדי להמשיך לקניייה מהירה יש להתחבר/להרשם לשירות
להתחברות/הרשמה
התחברות
בחירת קניון
אזור דרום
אזור מרכז
אזור צפון
my Ofer

מה למצוא לך?

Navigation

!You're hired

יש לך ראיון עבודה בקרוב? אנחנו כאן בשביל לענות על השאלה הגדולה מכולן – מה ללבוש?
מאת: מערכת MY OFER|26/09/2023 00:00
שיפצת את קורות החיים, הפצת אותם בלי סוף, עברת את כל סבבי הסינון הראשוניים, הטלפונים והמבחנים, והנה, הרגע שחיכית לו הגיע: ראיון עבודה. אנחנו יודעות – את מתכוננת, לומדת, מכינה את כל התשובות הנכונות, וכאילו כל זה לא מלחיץ מספיק, את שוברת את הראש בשאלה מה ללבוש.

אז גם הפעם דאגנו לך, ומצאנו את כל הטיפים שיעשו לך סדר בבלגן ויורידו לך דאגה אחת מהראש בדרך לעבודת החלומות.

LEVEL UP

קודם כל אנחנו רוצות לפתור את השאלה הגדולה מכולן – שאלת ה-Dress Code. ישראל היא אולי אחת המדינות הכי לא מעונבות על הגלובוס, ורובנו רגילות לראות אנשים בשורטס ובכפכפי אצבע בעבודה שלנו. ברור לכולנו שכשמגיעים לראיון עבודה צריך להעלות את הרמה, אבל מה הגבול? מכופתרת? מכנסיים מחויטים? חליפת בלייזר?

הכנו לך כלל אצבע למציאת הבאלנס המדויק – תתלבשי רמה אחת מעלה קוד הלבוש של מקום העבודה. הלבוש הנהוג הוא ג'ינס וטי שירט? תחליפי את הטי שירט במכופתרת או תשדרגי אותה עם ז'קט מחויט. את מתראיינת למשרד שמכופתרת זה הבייסיק בו? תשדרגי את הג'ינס למכנסיים מחויטים – וכן הלאה, בטוחות שהבנת את השיטה.

לצאת מאזור הנוחות, אבל לא יותר מדי

אל תלבשי בגד שאת לא מרגישה איתו בנוח. אם את לא אוהבת איך שסקיני יושב עלייך, או אם בלייזר מחויט זה ממש לא את – אל תלבשי את זה. כשאנחנו מרגישות שאנחנו לא נראות טוב אנחנו לא נינוחות ומשדרות חוסר ביטחון, ואלה כנראה הדברים האחרונים שנרצה לשדר בזמן ראיון עבודה. אז גם אם נראה לך שז'קט טוויד בסגנון קייט מידלטון הוא הפריט המושלם לראיון עבודה אבל תרגישי איתו שאת בתחפושת – ותרי עליו.

תורת הצבעים על רגל אחת

ההשפעות של צבעים על התת-מודע הן דבר ידוע שמביאים בחשבון בכל בחירה עיצובית. גם בבחירת הלוק לראיון עבודה חשוב להתייחס לצבע ולא רק לגזרות ולבדים, ולבחור בצבעים שישדרו את המסרים הנכונים. צבע שכדאי להימנע ממנו הוא אדום, שמשדר לחץ, אגרסיביות, סכנה ותאווה – אסוציאציות שלא נרצה להיות מקושרות אליהן בראיון עבודה.

הצבעים הבטוחים הם כחול, לבן ובז' – כחול משדר ביטחון, רוגע ואמינות (אגב, זאת הסיבה שברוב המטוסים יש מושבים בצבע כחול), ולבן ובז' משדרים ניקיון, התחלה חדשה וחגיגיות מתונה – המידה המושלמת של רשמיות. גם שחור הוא צבע אלגנטי ורשמי והוא בהחלט המקום הנוח של רובנו, אבל כדאי להיזהר איתו ולא להיסחף לטוטאל לוק שחור, שיכול ליצור תדמית קצת אפלה וקודרת.

כל האובייס

זה השלב שבו אנחנו כותבות את כל הטיפים שכבר קראת בעשרות כתבות אחרות – אנחנו יודעות, את יודעות את כל זה, אבל יש דברים שאי אפשר לא לציין בכתבה כזאת:
  1. בלי שורטס, ג'ינס קרעים, חולצות בטן, כפכפי אצבע.
  2. תלבשי בגדים נוחים – ראיון עבודה הוא לא הרגע ללבוש את הסקיני ההוא שקנית כשהשתחררת וכבר שנים שוכב בארון ומחכה לחיים חדשים (באופן כללי, הגיע הזמן לשחרר אותו).
  3. תקפידי על אסתטיקה כללית – דיאודורנט, ריח טוב, שיער מסודר ובגדים מגוהצים ובלי חורים.